Yapısı

Modafen Futbol Kulübü, okul ve aile temelleri üzerine kurulmuş bir spor kulübüdür. Bu yapısı ile Türk futboluna akademik gelişimi üst düzeyde, kişisel ve sosyal yönden kendini tamamlamış futbolcular, teknik adamlar, yöneticiler ortaya çıkarmayı amaçlanmaktadır. Bu temeller ile çıktığımız yolda basamakları teker teker çıkarak yol almaya devam ediyoruz.

Şu an 70 futbolcu, 8 antrenör, 1 fizyoterapist, 1 masör, 1 yaşam koçu, 2 beslenme uzmanı ve 2 psikoloğu bünyesinde barındıran Modafen Futbol Kulübü, birçok profesyonel futbol kulübünde dahi bulunmayan kadro ve oluşum şemasıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Modafen Futbol Kulübü, sporcularını aile çatısı altında birleştirmektedir. A Takım oyuncuları ve teknik ekibi, Modafen (okul) bünyesinde istihdam edilmektedir. Futbolcular maçlarının ve antrenmanlarının yanı sıra okulun çeşitli departmanlarında çalışarak bir taraftan mesleklerini bir taraftan da futbol hayatlarını sürdürüyor. Bunun yanında dünyanın en iyi eğitim almış, en centilmen sporcularını yetiştirmeyi amaçlayan Modafen Futbol Kulübü, A Takım oyuncularının üniversite ve yüksek lisans eğitimlerini sürdürmeleri ve tamamlamaları için de destek vermektedir.

Genç takımlarda ise komple sporcu yetiştirmek amaçlanmaktadır. Genç takımımızda futbol oynayan sporcularımız, Modafen’de (okul) burslu olarak eğitim-öğretim hayatlarını sürdürmektedirler. Ortaokul ve lise bölümümüzde okuyan genç futbolcularımız, üst düzeyde eğitim görmektedirler. Futbolcularımız, antrenman ve maçları dolayısıyla kaçırdıkları dersleri özel etütlerle tamamlamaktadır. Bunun yanında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça gibi birden çok yabancı dili de öğrenme imkânına sahiptirler.

Derslerin yanında futbolcularımıza, beslenme uzmanlarımız tarafından, gelişim süreçleri paralelinde özel beslenme programları hazırlanmakta ve futbolcularımız her öğününü bu program doğrultusunda yemektedirler. Antrenman, maç ve gelişim sürecinde oluşabilecek sağlık sorunları için de Prof. Dr. Mustafa Karahan ve Doç Dr. Kemal Memişoğlu önderliğinde oluşturulan sağlık kurulumuz, futbolcularımızın en iyi hastanelerde en iyi tedavileri görmelerini sağlamaktadır.

Tam bir aile ortamında yetişen futbolcularımız, barınmalarını da Modafen’in Çekmeköy ve Kadıköy’de kendileri için oluşturulan lojmanlarda sağlamakta ve burada dinlenmekte, birlikte maçlar seyretmekte, antrenmanlar izlemekte, kitap okumakta, futbol eğitimi almaktadır.

Modafen Futbol Kulübü, detaylıca düşünülmüş yapısı ile gelecek kuşaklara dünyanın en iyi eğitimini almış, birden çok yabancı dil konuşabilen, futbol oyun ve antrenman bilgisi üst düzeyde olan, ahlaklı ve fair play ruhunu taşıyan sporcular yetiştirilmeyi ve örnek gösterilen bir camia olmayı amaçlamakdır.

Futbol bir aile oyunudur!

Back to Top