Tarihçe

Kulübümüz, okulumuza maddi ve manevi desteği bulunan kişilere, okulda görev yapan yönetici, öğretmen ve personelin, velilerin ve öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek, iş verimlerini arttırmak, sporu sevdirmek, bu kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yaş ve fiziki yapılarına göre spor aktivitelerine katılmalarını sağlamak, ruhsal ve bedensel olarak Atatürk ilke ve inkılapları, milli ve manevi değerler doğrultusunda sağlam yetişmelerine katkıda bulunmak adına 23 Aralık 2009 tarihinde T.C. Dernekler Genel Müdürlüğü tasdikince “Özel Modafen İ.Ö.O. Spor Kulübü Derneği” ismi ile kurulmuştur.

5 Ocak 2010 tarihinde basketbol ve yelken branşlarında tescil başvurusunda bulunarak faaliyetlerine başlamıştır. Ardından Türkiye Futbol Federasyonuna amatör futbol faaliyetlerine katılmak üzere yapılan başvurumuz, 08.04.2011 tarihinde TFF İstanbul İl Temsilciliğince kabul edilmiştir.

Bu kabul ile kulübümüz, 2011-2012 sezonunda İstanbul 2. Amatör Lig’de yer alarak futbol faaliyetlerine başlamıştır. Ligdeki ilk yılında, grubunu birinci tamamlayarak şampiyonluğunu ilan eden Modafen Futbol Kulübü, 2012-2013 sezonunda 1. Amatör Lig’de yer almaya hak kazanmıştır.

Başarı serüvenine devam eden kulübümüz, 2012-2013 sezonunda da İstanbul 1. Amatör Lig 17. Grup’u lider bitirerek şampiyon olmuş ve bir sonraki yıl İstanbul Süper Amatör Liginde mücadele etmeye hak kazanmıştır. Modafen Futbol Kulübü, kuruluşunun ikinci yılında hiç yenilgi yaşamayarak, ikinci şampiyonluğuna imza atmıştır. İki senede, iki kademe birden yükselerek büyük bir başarı tablosu ortaya koymuştur.

Kulübümüz, 2013-2014 sezonunda da İstanbul Süper Amatör Liginde grubunu ikinci sırada tamamlayarak Klasman Grubuna kalmaya hak kazanmış ve Klasman Grubunda beşincilik elde ederek direkt olarak Bölgesel Amatör Lige yükselme başarısı göstermiştir.

Back to Top