Hedefi

Modafen Futbol Kulübü, aile temelleri üzerine oturtulan ilk ve tek spor kulübüdür. Futbolun bir aile oyunu olduğuna inanan Modafen Futbol Kulübü, Modafen’nin aile anlayışını futbola yansıtmayı amaçlamaktadır.

Böylece Türkiye’deki ferdi ve fanatik kültür yerine ailece ilgilenilen ve sevgiden beslenen bir futbol kültürü gelecektir. Şu an 4 bine yakın üyesi bulunan Modafen Futbol Kulübü, okulda olduğu gibi kademe kademe büyüyerek, eklenecek öğrenci ve velilerle ailesini genişletecek ve 2018 yılında 20 bin üyeli bir kulüp hâline gelecek.

Futbol Kulübü, okulda olduğu gibi dünyanın en iyisi olma parolasıyla yola çıkmıştır. Uzun sürecek bu yolculuğun yol haritası daha şimdiden hazırdır. 2025’te dünyanın en güçlü kulüplerinden biri olmak için atılacak her adım Modafen ailesinin zihinlerinde mevcuttur. Modafen ailesine ait olan kulüp, zirveye ulaştığında da Modafen ailesine ait kalacaktır. Amatör ligleri başarıyla tamamladıktan sonra profesyonel liglere gelindiğinde kulüp de aynı doğrultuda profesyonelleşecek ve A.Ş. hâlini alacak. Modafen Futbol Kulübü’nün bütçesi, Modafen ailesince oluşturulacak ve tüm sponsorluklar Modafen ailesinin içerisinden çıkacak. Bu bütçeye; TFF, yayın, Spor Toto, Store, bilet ve kombine gelirleri de eklenenince hızla büyüyen ve gelişen bir kulüp ortaya çıkacak.

Gelirlerin hepsi bir havuzda toplanacak ve gelirin üstünde bir harcama yapılmayacak. Her sene gelirlerin %60’ı giderlere ayrılacak ve kalan %40 ile artı gelir sağlayacak yatırımlar oluşturulacak. Modafen Futbol Kulübü, sürekli gelişecek ve zenginleşecek olan bu yapısıyla profesyonelleştiği ilk günden itibaren UEFA Mali Kriterlerine sahip bir kulüp olacak.

Bu basamakları tırmanırken olmazsa olmaz unsur tesisleşmedir. Modafen Futbol Kulübü birkaç sene içerisinde büyük bir tesisleşme atılımı içerisine girecek ve tüm Modafen ailesinin faydalanabileceği modern tesislere kavuşacak. Kendi imkânlarıyla yapacağı stadyumunda spor, sanat, kültür kulüpleri; iş merkezi, otel ve sinema bulunacak ve üyelerinin 7 gün 24 saat vakit geçirebilecekleri çok geniş bir sosyal alan hâline gelecek.

Modefen Futbol Kulübü, alt yapı anlayışıyla da diğer futbol kulüplerinden ayrılacak. İlk öncelik transfer değil futbolcu yetiştirmek olacak ve kulüp yatırımları futbolcu yetiştirme üzerine gerçekleştirilecek. Dünyanın her yerinden ve Modafen ailesi içerisinden gelecek futbola yetenekli çocuklar; kaliteli tesislerde, kaliteli antrenörlerle çalışarak ilerleyen senelerde futbol takımının iskeletini oluşturacak. Bu sayede yurt içi ve yurt dışından milyon liralar harcanarak yapılan transferlere gerek duyulmadan, başarı aile içinden sağlanacak.

2025’te dünyanın en güçlü futbol kulübü!

Back to Top